Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Eğitim-Öğretim > Sezon 04 > Hakan Habip

Tarih: 22.02.2013 (Sezon 4 - Bölüm 11)

Geleceğin Bilim Kahramanları Böyle Yetişiyor!

Sabancı Vakfı "sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini", "Fark Yaratanlar" programıyla kamuoyuna anlatmaya devam ediyor. Çocukları bilim, sanat, teknoloji ve takım çalışmasıyla yoğurup, geleceğe hazırlamak amacıyla Bilim Kahramanları Derneği'ni kuran Hakan Habip, Sabancı Vakfı'nın yeni Fark Yaratan'ı olarak seçildi.

Bilim Kahramanları Derneği'nin ilk amacı, her yıl düzenlenen First Lego Ligi (FLL) adıyla bilinen küresel robot turnuvasına Türkiye'den takımlar yetiştirmek… Dünyada 60 ülkede 170 bin çocuğa erişerek her sene %20 büyüyen etkinliğe; 9-16 yaş arası çocuklar kurdukları takımla, mekanik problem çözen robotlar tasarlayıp ve her yıl belirlenen temalara göre sorunlara yeni çözüm projeleri geliştirerek katılabiliyorlar. Takımlar; özel okullar, devlet okulları ve sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulabiliyor.


Hakan Habip'in kurduğu Bilim Kahramanları Derneği'nin gönüllülük bazında düzenlediği etkinlikler sayesinde 22 ilde 9-16 yaş arası 5 bin 200 çocuk; bilim, teknoloji ve takım çalışmasıyla dolu 10-14 haftalık süreçler yaşadı. Tüm bu çalışmalar sürecinde gençler hem bilim ve teknoloji ile uygulamalı olarak tanışıyor, hem de takım çalışmasının, paylaşmanın değerini öğreniyor.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim