Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Yurttaş Katılımı > Sezon 03 > Ati Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

Tarih: 30.12.2011 (Sezon 3 - Bölüm 5)

Ati Derneği, Hakkarili Gençler İçin Gelecek Umudu Oldu

Fark Yaratanlar programının 30 Aralık 2011 tarihindeki konuğu, Hakkari'de gençlere yönelik projeleri hayata geçiren Ati Gençlik ve Spor Kulübü Derneği.

2010 yılından bu yana sürdürdüğü Ati Bilişim Akademisi projesi ile Ati Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, bilişim teknolojileri alanında uzman gençler yetişmeyi hedefliyor. Proje kapsamında, T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı Sosyal Destek Programı (SODES) katkısı ve Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Habitat için Gençlik Derneği desteği ile Hakkari'deki gençlere; web tasarım, network uzmanlığı, bilgisayar işletmenliği ve çağrı merkezi operatörlüğü eğitimi veriliyor. Proje ile bugüne kadar 140 genç eğitim aldı.

Hoje Taastrup Belediyesi ve Hoje Taastrup Spor Derneği ortaklığı ile Ati Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Türkiye ve Danimarka arasında köprü kuran Düş Değil Gerçek/Not a Dream It is Real: Demos Kratos (2009) projesini de hayata geçirdi. 13-30 yaş grubu gençlerin demokratik ve toplumsal hayata katılımını teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, demokrasi kültürünün oluşması temalı eğitim, toplantı, ziyaret ve tanıtım faaliyetleri düzenlendi. Gençler, Danimarkalı proje ortaklarının da katılımıyla; demokrasi, aktif vatandaşlık, Avrupa vatandaşlığı, gençlik, sivil toplum, STK, gençlik politikaları ve AB Gençlik Programları konularında eğitim aldı. Düş Değil Gerçek Projesiyle yaklaşık 300 Hakkarili gence ulaşıldı.

Dernek, Hakkari kültürünü sahiplenmek hedefiyle T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı desteğiyle farklı projelere hayat verdi. Hakkari'nin kültürel mirasını belgelemek ve tanıtmak amacıyla Kültürel Mirasımızı Belgelemek ve Tanıtmak (2006), Hakkari kilimi ve yan el sanatları mesleki eğitimi ile kadınların toplumsal ve ekonomik hayata katılımını sağlamak amacıyla Motiflerle Kadının Dünyası (2007) projelerini hayata geçirdi.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim