Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Yurttaş Katılımı > Sezon 03 > İZEV-Down Cafe

Tarih: 04.11.2011 (Sezon 3 - Bölüm 1)

İZEV Down Sendromlu Gençlere İş Hayatının Kapılarını Açıyor

Sabancı Vakfı'nın desteğiyle hayata geçen "Fark Yaratanlar" programının 4 Kasım 2011 tarihindeki konuğu, engelli gençleri istihdam etmek üzere Down Cafe'yi kuran İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler Vakfı).

"Hepiniz birbirinizden şeker ve çok tatlısınız. Müşterisine bu kadar saygılı ve nazik davranan garsonları başka yerde görmedim. İyi ki varsınız." Bu satırlar Mecidiyeköy'deki bir kafenin not defterine bir müşteri tarafından yazıldı. O defter, bunun gibi daha pek çok notla dolu. Çünkü o kafede sadece işini çok iyi yapan down sendromlu gençler çalışıyor.

Çocukları engelli olan aileler tarafından 18 yıl önce kurulan İstanbul Zihinsel Engelliler Vakfı (İZEV), Mecidiyeköy'de Saadet İlkokulu'nun bahçesinde kurulan barakada çalışmalarına başladı. İZEV; Milli Eğitim Bakanlığı'nın verdiği destekle yıllar içinde 4 katlı bir okul, spor salonu ve mutfak açtı. İZEV son olarak, down sendromlu gençler için Down Cafe'yi hayata geçirdi. Down Cafe'de, otelcilik konusunda sertifika almış engelli gençler hizmet veriyor. İZEV, Down Cafe'de down sendromlu gençleri istihdam ederek, onların hayatlarında yeni bir pencere açarak fark yaratıyor.

 

 

 


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim