Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Yurttaş Katılımı > Sezon 02 > Özgür İnam

Tarih: 31.05.2011 (Sezon 2 - Bölüm 30)

Özgür İnam, Engelli Gençlerle Birlikte Umuda Yelken Açıyor

"Fark Yaratanlar" programının 2 Haziran 2011 tarihindeki konuğu , doğaya meydan okuyarak yelkenlerini Poseidon'un diyarına açan kimi görme, kimi işitme kimi de bedensel engelli onlarca sporcuyu Paralimpik Olimpiyatları'na hazırlayan Özgür İnam.

İnam, kurduğu "Umuda Yelken Engelliler ve Gençlik Spor Derneği (UYDER)" kapsamında 2010 yılının Ağustos ayından bu yana "Engelli Değil Yelkenli" projesinin koordinatörlüğünü yürütüyor. Proje ile engelli gençlerin yaşam kalitelerinin spor aracılığıyla iyileştirilmesi ve onların; özgüveni yüksek, sosyal uyum yetenekleri gelişmiş, sağlıklı ve sosyal bireyler olarak gelişmelerine katkı sağlanması amaçlanıyor. Projeyle, yelken gibi çok yönlü bir takım sporuyla genç yaşta tanışan engelli çocukların özgüvenlerinin, zoru başarma konusunda güdülenmelerinin ve takım çalışmasına yatkınlıklarının arttırılması, bunu yaparken de topluma adapte olabilme ve sosyal uyum yeteneklerinin geliştirilmesi sağlanıyor.

"Engelli Değil Yelkenli" projesiyle İzmir il sınırları içinde yaşayan, 11-17 yaş aralığındaki, 60 işitme, 12 görme engelli olmak üzere toplam 72 engelliye, 7 aylık bir süre boyunca uzman eğitmenler kanalıyla temel yelken eğitimi verilecek. Proje kapsamında, Türkiye'nin ilk Paralimpik Yelken Kulübü'nün kurulması ve Türkiye'nin ilk kez 2012 Engelli Olimpiyatları'nda yelken branşında temsil edilmesi hedefleniyor.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim