Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Eğitim-Öğretim > Sezon 02 > Hüseyin Parlak

Tarih: 26.05.2011 (Sezon 2 - Bölüm 29)

Hüseyin Parlak "Öğrenme Merkezi" ile Eğitimi Teknolojiyle Buluşturdu

"Fark Yaratanlar" programının 26 Mayıs 2011 tarihindeki konuğu, her öğrencinin eğitimden eşit şekilde yararlanması amacıyla, "Öğrenme Merkezi" projesini hayata geçiren ve uygulanması için titizlikle çalışan Vali Yardımcısı Hüseyin Parlak.

Parlak, Ankara'nın az nüfuslu, gençlerin ve özellikle kadınların sosyalleşme sorunu bulunan ilçelerinden Çamlıdere'de, kaymakam olarak görev aldığı dönemde, "Çamlıdere Öğrenme Merkezi" projesini hayata geçirdi. Parlak'ın, Avrupa Birliği ve Avrupa Parlamento'su tarafından duyurulan ve takip edilen "Life Long Learning Programme" (Hayat Boyu Öğrenme) kapsamında geliştirdiği "Çamlıdere Öğrenme Merkezi", ücretsiz bilgisayar kullanımını sağlayan etüt çalışma alanları, kütüphane, 3-6 yaş için oyun salonu ve sinevizyon toplantı alanlarından oluşuyor.

Hüseyin Parlak, "Öğrenme merkezi" ile Çamlıdere halkının eğitim, kültür ve sosyal ihtiyaçlarının karşılandığı, çocukların okuldan sonra ders çalışabilecekleri, etüt yapabilecekleri, aile boyu öğrenmeye uygun bir yaşam alanı yarattı. Merkez'den bugüne kadar 900 öğrenci ve 90 öğretmen faydalandı.

 

 

 


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Nuh İset - 30.05.2011

Hüseyin PARLAK fark yarattı ,özen gösterdi Çamlıdere ' ye güzel bir eser bıraktı.Daha nice eserler bırakması dileğiyle sağlık,afiyet dilerim.


Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim