Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Yurttaş Katılımı > Sezon 02 > Serhat Enyüce

Tarih: 25.01.2011 (Sezon 2 - Bölüm 16)

Serhat Enyüce Sokak Çocuklarından Türkiye Şampiyonu Yaratıyor

"Fark Yaratanlar" programının 27 Ocak 2011 tarihindeki konuğu, geçimini sokaklardan sağlayan, poliste kaydı olan çocukları topluma kazandırmak amacıyla yola çıkan ve bu çocuklardan oluşturduğu "Polis Gücü Buz Hokeyi Takımı" ile Türkiye şampiyonu olan Serhat Enyüce.

Enyüce, Türkiye'deki büyük kentlerin en büyük sosyo-ekonomik sorunu olan sokaklarda satıcılık yapan çocukların hayatını değiştirmek ve ülke için bir gurur kaynağı haline getirmek amacıyla yola çıktı. Enyüce, kentte buz hokeyi sahası olmadığı için Erzurum'un simgesi Havuzlu Meydan'da, itfaiyenin su ile doldurduğu ve buz tutan havuzda, 10-14 yaş grubu çocuklardan oluşan takımıyla çalışmalarına başladı. Buz hokeyi malzeme sıkıntısını ise robocop polislerinin malzemeleriyle gidermeye çalıştı.

Olanaksızlara rağmen yılmayan, seçiciliği ve disiplinli yaklaşımıyla amacına ulaşmayı başaran Enyüce, Erzurum'da kışın en ağır şartlarına alışkın ve buz hokeyi için biçilmiş kaftan olan sokak çocuklarından oluşturduğu "Polis Gücü Buz Hokeyi Takımı" ile suça çok yakın yaşayan bu çocukları spora kazandırmayı başardı. Takım, 2008 yılında dalında Türkiye şampiyonu oldu.

Kars'ın Selim ilçesinde buz tutmuş yolda buz pateni kayan sokak çocuklarının görüntülerini izlerken buz hokeyi takımının hayalini kuran Enyüce, hayalini gerçekleştirmekle kalmadı, buz hokeyi sporunun Erzurum'la anılmasına da vesile oldu.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim