Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Yurttaş Katılımı > Sezon 01 > Erol Hanlıgil

Tarih: 28.02.2010 (Sezon 1 - Bölüm 21)

Erol Hanlıgil Basketbol Topuyla Yüzlerce Çocuğun Hayatını Değiştiriyor

Sabancı Vakfı'nın katkılarıyla hayata geçen ‘Fark Yaratanlar'ın 28 Şubat Pazar günü saat 18:30'da CNN Türk'te yayınlanacak bölümünde, bir basketbol topu ile başlayan ve yüzlerce çocuğun hayatını değiştiren mucizenin öyküsü ile Erol Hanlıgil yer alıyor.

Erol Hanlıgil, Hakkari'de doğmuş ve büyümüş olan bir edebiyat öğretmeni. Van 100. Yıl Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünde okurken yaz tatillerinde Hakkari'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün açtığı yaz okulunda gönüllü olarak basketbol eğitmenliği yaptı. Üniversiteden mezun olunca da Hakkari Atatürk Lisesi'nde edebiyat öğretmeni olarak göreve başladı.

Erol Hanlıgil öğretmenliğe başladığı Hakkari'deki olumsuz koşullara, sosyal ve sportif etkinliklerin yok denecek kadar az olmasına rağmen, sporla bir şehrin canlanabileceği inancıyla yola çıktı. Hanlıgil, bir basketbol topu ile gençleri bir araya getiriyor ve gençlere basketbolu sevdiriyor. Gençlerin eğitimlerine de destek olarak birçoğunun üniversiteyi kazanmasını sağlıyor. Bu çabalarının sonucunda, Hakkari'de birçok basketbol aktivitesinin gerçekleşmesini, Streetball Turnuvasının geleneksel hale getirilmesini sağladı. Bir futbol takımının bile olmadığı Hakkari'de şimdi 12 basketbol kulübü ve 1200 lisanslı oyuncu bulunuyor. Her yıl 800 kız ve erkek öğrenci basketbol öğrenmek için yaz okuluna başvuruyor.

 


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim