Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Toplumsal Adalet > Sezon 01 > Şaban Tören

Tarih: 14.02.2010 (Sezon 1 - Bölüm 20)

Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören Çocukları Korumak için Mücadele Ediyor

Sabancı Vakfı'nın katkılarıyla hayata geçen "Fark Yaratanlar" programının 14 Şubat 2010 tarihindeki konuğu, Beykoz Vakfı Başkanı olarak çocukları korumak için çalışmalar yapan Şaban Tören.

Şaban Tören Beykoz Vakfı başkanı ve 3 nesildir Beykozlu. Beykoz aşığı olan Tören, 1994 yılında ilçenin gelişimine katkıda bulunmak için kurulan Beykoz Vakfı'nın kurucu üyeleri arasında yer almış ve Beykozlu çocuklara daha iyi bir geleceğin kapılarını aralamış.

Geçmişte fabrikaların bulunduğu, o fabrikalar kapatıldıktan sonra ailelerin zor durumda kaldığı ilçelerden biri olan Beykoz, kendini Beykoz'un ve Beykozluların sorunlarına adayan Şaban Tören ile kabuk değiştiriyor. Şaban Tören, Beykoz Vakfı kanalıyla, çocukları sokaklardan, mafyadan ve uyuşturucudan kurtarmak için sanatı kullanıyor ve yeni sanatçılar yetiştirmek için çalışıyor.

Bu kapsamda hayata geçen "Küçük Kemancılar Müzik Grubu" ve çocuklardan kurulu tiyatrosu "Tiyatroterapi" ile çocuklar sanatla buluşuyor. Tiyatro ve müzik dersi almak isteyen Beykozlu çocuklar öğretmenlere cüzi rakamlar ödeyerek keman, piyano, gitar ve tiyatro dersi alırken yoksul ailelerin çocuklarına dersler için burs sağlanıyor. Beykoz Vakfı'nın desteklediği "Hayata Hazırlama Projesi" kapsamında da bu şekilde 100 keman ve 100 tiyatro öğrencisi bedava eğitim alıyor. Bu sayının gelecek yıl 1.000'e çıkması hedefleniyor.

Daha fazla bilgi için: www.beykozvakfi.org

 


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim