Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Toplumsal Adalet > Sezon 010 > Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği

Tarih: 29.03.2019 (Sezon 10 - Bölüm 12)

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, 2014 yılında cinsel şiddeti daha görünür, konuşulur ve tartışılır kılmak için bir grup aktivist tarafından kuruldu. Dernek; kadınlara, LGBTİQA+ bireylere, çocuklara, hayvanlara yönelik cinsel şiddetin olduğu birçok farklı alanda düzenli olarak çalışmalar yapıyor.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, cinsel şiddet alanında toplumun farkındalığının artması ve cinsel şiddetten hayatta kalanlara yönelik hak ihlallerinin daha görünür kılınması için seminerler, atölye çalışmaları ve eğitimler düzenliyor; görsel materyaller üretiyor. Cinsel şiddetle ilgili temel kavramlar, mitler ve mücadele biçimleri üzerine projeler gerçekleştiriyor. Dernek, bu projelerle gençlere, yetişkinlere, meslek elemanlarına, sivil toplum örgütlerine, yerel yönetimlere, okullara, üniversitelere ulaşıyor.

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği farklı cinsel şiddet biçimleri ile aralarında hiyerarşi kurmadan mücadele etmek için bir grup aktivist tarafından kuruldu. Toplumda cinsel şiddeti önlemek amacıyla onay kültürünü yerleştirmek, koruyucu önleyici çalışmalar yapmak ve cinsel şiddetten hayatta kalanlara yönelik destek sistemini geliştirmeye katkı sağlamak için çalışmalar yürüttü. Hem sivil toplum alanında hem de cinsel şiddetle mücadelede kocaman bir fark yarattı.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim