Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Yurttaş Katılımı > Sezon 010 > Atma! Tamir Olsun, Çocuklara Umut Olsun

Tarih: 01.03.2019 (Sezon 10 - Bölüm 10)

Muammer Kavazoğlu eski bir emlakçı, Bursa Orhangazi’de yaşıyor. Bir gün çöp konteynerinin kenarında bulduğu atılmış oyuncakları tamir edip ihtiyacı olan bir çocuğa hediye ettikten sonra “Atma! Tamir Olsun, Çocuklara Umut Olsun” projesinin temellerini atıyor.

Muammer Kavazoğlu,  gönüllülerin ve destekçilerin yardımıyla arızalı, kırık, bozuk oyuncakları tamir ediyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Proje kapsamında tabanca ve tüfek gibi şiddet çağrışımı yapan oyuncaklar çalışsa bile çocuklara gönderilmiyor. Bu tür oyuncakların parçaları diğer oyuncakları tamamlamak için kullanılıyor.

Birçok gönüllünün yanı sıra, anne Şükriye Kavazoğlu’nun da pelüş oyuncakları tamir ederek destek verdiği “Atma! Tamir Olsun, Çocuklara Umut Olsun” projesi kapsamında bugüne kadar 3.200 oyuncak tamir edildi ve ihtiyaç sahibi çocuğa ulaştırıldı.

Muammer Kavazoğlu, çöpe atılacak oyuncakları tamir ettikten sonra ihtiyaç sahibi çocuklarla buluşturarak, ileri dönüşümle israfın önüne geçerken, geri dönüşümle doğanın korunmasına destek oldu. Toplumda bu konulara dair farkındalık yaratırken, aynı zamanda çocukları şiddet içeren oyuncaklardan uzak tutmak suretiyle hem sivil toplumda örnek oldu hem de çocukların hayal dünyasında kolay kolay unutulmayacak kocaman bir fark yarattı.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim