Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Sağlık > Sezon 09 > Belki de Sensin

Tarih: 11.05.2018 (Sezon 9 - Bölüm 15)

Türkiye’de kök hücre bağışçılarının sayısı Kızılay’ın 2017 verilerine göre yaklaşık 300 bin. Başta Sağlık Bakanlığı, Kızılay ve Türkök olmak üzere bu sayıyı artırmak için birçok resmi kurum ve kuruluş çalışmalar yapıyor. Belki de Sensin ise bu alanda gönüllülük faaliyetleri yürüten ve bu konuda farkındalık oluşturmaya çalışan bir oluşum.

Belki de Sensin, insanları kök hücre bağışçısı olmaya teşvik etmek için 2013 yılında Merve Dilara Kurt ve Aykut Kadir Kurt tarafından kuruldu. Belki de Sensin, başta Lösemi gibi kanser türlerine yakalanan kişiler için farkındalık yaratıyor ve 18-50 yaş arasındaki sağlıklı bireyleri son tedavi yöntemi olan kök hücre bağışçısı olmaları için teşvik ediyor. Belki de Sensin’in 10 farklı ilde 300’ün üzerinde gönüllüsü bulunuyor. Oluşumun gönüllüleri farklı şehirlerde, okullarda, parklarda kök hücre konusunda bilgilendirme yapıyor ve seminerler düzenliyor. Oluşum birçok kişiyi bağışçı olma konusunda ikna etti.

Belki de Sensin oluşumu, kök hücre bağışı konusunda bugüne kadar yüz binlerce kişiye ulaştı. Kök hücre bağışçılığı konusunda farkındalığı artırdı. Onlarca kişinin hayatına umut oldu. Hem hastaların hem de bağışçıların hayatında kocaman bir fark yarattı.

belkidesensin.org


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim