Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Toplumsal Adalet > Sezon 09 > Eller Konuşur

Tarih: 08.12.2017 (Sezon 9 - Bölüm 4)

Bugün hem dünyada hem de Türkiye’de işitme engelliler, haklarına erişim konusunda birçok sorunla mücadele ediyorlar. Bu sorunları görünür kılmak ve toplumsal dönüşümü yaratmak için, prodüktör Erdem Dilbaz ve rap sanatçısı Fuat Ergin, uzmanı oldukları alandan yola çıktılar ve yepyeni bir projeye imza attılar. Projenin adı “Eller Konuşur”.

Projede ilk olarak üç işitme engelli gençten oluşan DEF RAP grubu kuruldu. Grup üyeleri Oğuzhan Mete, Leon Tufan ve Erdem Karayel ile birlikte şarkılar yazıldı, koreografi çalışıldı. DEF RAP grubu artık sahneye çıkıyor, Fuat Ergin’in seslendirdiği şarkıyı işaret dili ve danslarla söylüyor.

Eller Konuşur, işitme engelli bireyler ile işiten bireyler arasındaki iletişim kopukluğuna müzik ve dansla çözüm olmayı hedefliyor. Oluşturdukları bu yeni müzik türüyle, işitme engellilerin müzik ve dansla ilgilenmelerinin imkansız olduğu yönündeki ön yargıları da yıkmaya yardımcı oluyorlar.

Eller Konuşur, işitme engellilerin yaşadıkları sorunları rap müzikle insanlara duyurdu. Kendilerini ifade etmeleri için yeni bir iletişim yöntemi ortaya çıkardı. İşitme engellilerin kendilerine güvenlerinin artmasına yardımcı oldu. Hem müzik dünyasında hem de işitme engellilerin hayatlarında kocaman bir fark yarattı.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim