Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Toplumsal Adalet > Sezon 08 > Sokakta Sanat Var Derneği

Tarih: 14.04.2017 (Sezon 8 - Bölüm 13)

Herkes İçin Sanat

Sokakta Sanat Var, 2011 yılında Edirne’de, sanatı kapalı salonlardan çıkarıp, toplumun tüm kesimlerine ulaştırmayı amaçlayan bir öğrenci topluluğu olarak ortaya çıktı. 2016 yılında dernekleşen Sokakta Sanat Var, ebru sanatından şiir dinletisine, heykel atölyesinden konserlere, maske yapımından pandomime kadar birçok farklı etkinliği şehir meydanlarında kurulan festival alanlarında halkla buluşturdu. Ayrıca, dernek gönüllülerinden oluşan Rengahenk Tiyatro ekibi Edirne çevresindeki köylerde tiyatro oyunları sergiledi.

Sokakta Sanat Var Derneği’nin Edirne, İstanbul, Bolu, Gaziantep ve Tekirdağ’da yaptığı etkinliklere yüz binlerce kişi katıldı. Her yıl Mayıs ayının ilk haftası Edirne’de düzenlenen Sokakta Sanat Var Festivali’nin altıncısı, bu yıl 3-7 Mayıs tarihleri arasında katılımcılarıyla buluşacak.

Sokakta Sanat Var Derneği, bir grup öğrencinin herkes için sanat hayaliyle ortaya çıktı. Sanatın, başka bir dünyayı mümkün kılabileceğine inandı. Hem sanatı sokağa çıkarıp özgürleştirdi, hem de binlerce katılımcının hayatında nesiller boyu sürecek kocaman bir fark yarattı.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim