Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Ekonomik Gelişme > Sezon 08 > Good4Trust

Tarih: 03.02.2017 (Sezon 8 - Bölüm 8)

İyiliğe güven

Good4Trust, Uygar Özesmi ve arkadaşları tarafından iki yıl önce, iyiliği ve güveni felsefe haline getirmiş adil, etik ticareti teşvik eden bir online bir platform olarak kuruldu. Sistem iki ana bileşen üzerinden işliyor. Birincisi üretici. Adil ve doğaya dost üretim yapan kişilere verilen isim. İkinci bileşen ise türetici. Aldığı ürünün nereden geldiğini inceleyen, kullandığı ürünün çevreye zarar verip vermediği takip eden, yerli ürünler kullanmaya çalışan kişilere türetici deniyor. Üretici ve türeticiler Good4Trust sitesindeki çarşı bölümünde buluşuyor ve daha adil ve daha yaşanabilir dünya için alışveriş yapıyor.

 Girişimin kurucusu Uygar Özesmi Good4Trust’ı şu şekilde tanımlıyor. “Good4Trust  iyiliğe güven demek. Çünkü dünya büyük bir güven bunalımı içerisinde ve biz iyilikleri paylaşarak iyilikleri çoğaltabiliriz. İyi insanlarla güven duyduğumuz bir ortamı, güvenli bir ortamı yaratma şansına sahibiz.”

Good4Trust sosyal girişiminde ayrıca iyiliklerin paylaşıldığı bir bölüm de bulunuyor. Platformda gün içinde doğaya, insanlara, hayvanlara yaptığınız bir iyiliği paylaşarak insanları iyilik yapmaya teşvik edebiliyorsunuz. Good4Trust girişimi insanlara adil ekonomi ile iyilik kavramını birleştirerek daha mutlu ve daha iyi bir yaşamın perdelerini aralıyor.

Bugün Good4Trust girişimi aracılığı ile türetici topluma, doğayla dost yüzlerce farklı ürün ulaştırılıyor. Organik sabunlardan giysilere, toprak seramik saksılardan kül suyuna (deterjan yerine) kadar birçok ürün çevreye duyarlı vatandaşların kullanımına sunuluyor. Baştürk ailesi de Good4Trust üreticilerinden biri. Baştürk çifti çocukları doğduktan sonra daha sağlıklı bir yaşam için organik deterjan arayışına girmiş. Sonrasında istediklerini bulamadıkları için kendileri üretmeye başlamış ve ekmek fırınlarından odun külü toplayıp, sıvı deterjan yapmaya başlamışlar.

Uygar Özesmi önderliğindeki Good4Trust sivil toplum alanında yeni bir ekonomik modelin temelini attı. İnsanların daha sağlıklı ve bilinçli yaşamaları için yeni bir alan açtı. Doğayla uyumlu, iyilik ekseninde bir kültürün yaratılmasına katkı sağladı. Hem ekolojik ürün üretenlerin, hem de adil ve doğayla dost üreticileri destekleyenlerin hayatlarında nesiller boyu unutulmayacak kocaman bir fark yarattı.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim