Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Eğitim-Öğretim > Sezon 07 > Ayça Arslan Ergül

Tarih: 25.12.2015 (Sezon 7 - Bölüm 5)

"Haydi Arkadaşlar Bilim Başına"


Sabancı Vakfı “Fark Yaratanlar” programının yedinci sezonunun beşinci Fark Yaratan’ı Ayça Arslan Ergül oldu.
Ülkemizin bilimin gelişmesi ve genç nesillerin Nobel ödüllü bilim adamımız Prof. Dr. Aziz Sancar’ın yolunda ilerleyebilmeleri için onları motive etmeye çalışan değerli bir bilim kadını var. Ayça Arslan Ergül, Türkiye’de gençlerin bilime karşı ilgilerini ve iç motivasyonlarını arttırmak için liseleri dolaşıyor, seminerler veriyor.

Ayça Arslan Ergül, Bilkent Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji alanında çalışıyor. Akademik araştırmalarının yanı sıra lise öğrencilerinin bilimden korkmamaları ve kendilerine güvenmeleri için değerli bir proje yürütüyor. Ankara’da lisede okuyan çocuklara yönelik farkındalık yaratmak ve onlara yol göstermek için belirli zamanlarda okullara gidip seminerler veriyor. Bilim kadını Ayça Arslan Ergül bugüne kadar 20 farklı okulda bine yakın öğrenciye seminerler verdi.

Ayça Arslan Ergül, başarılarının ve hayallerinin yanında başarısızlıklarından ve korkularından yola çıktı. Lise çağındaki öğrencilere kendine güven ve bilim sevgisi aşılamak için seminerler verdi. Hem bilim dünyasında yaptığı çalışmalarda hem de lise öğrencilerin hayatlarında kocaman bir fark yarattı.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim