Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Toplumsal Adalet > Sezon 05 > Umut Koşan

Tarih: 14.03.2014 (Sezon 5 - Bölüm 11)

Umutlarının Peşinden Koşan Bir Adam

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini”, anlattığı “Fark Yaratanlar” programı beşinci sezonunda da devam ediyor. Beşinci sezonun on birinci Fark Yaratan’ı “Umut Koşan” oldu.  

Umut Koşan 1981 yılında Ankara’da doğdu. Doğum sırasında kordon dolanması nedeniyle kendisine Serebral Palsi teşhisi kondu. Yaşadığı zorluklara rağmen Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan Koşan, 18 yıl boyunca Birgün, Akşam, Milliyet gibi basın kuruluşlarında aktif olarak gazetecilik yaptı. 2011 yılının Kasım ayında aktif muhabirlik yaşamını sonlandırıp, Devlet Tiyatroları Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nde çalışmaya başladı. 6 ay boyunca Sivas Devlet Tiyatrosu’nda Basın Danışmanlığı yapan Koşan, hazırladığı projenin kabul edilmesiyle, Devlet Tiyatroları Bölgeler Basın Birimi Koordinatörü olarak görevlendirildi.

“Engelli Bireyler ve Aileleri Çalışmaları”nı başlatan Koşan, kendi deneyimlerini, uzmanların bilgileri ile birleştirdi ve engelli bireyler ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıracak bir eğitim programı hazırladı.  

Bireysel tecrübelerin en iyi yol gösterici olduğuna inanan Umut Koşan, son projesinde “Engelli Bireyler ve Aileleri Çalışmaları” eğitim programını Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin akademisyenleri ile açtığı sertifika programında engelli birey ve ailelerine ücretsiz aktarıyor.


 


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim