Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Yurttaş Katılımı > Sezon 01 > Melek Erman Köni

Tarih: 13.12.2009 (Sezon 1 - Bölüm 11)

Melek Erman Köni Büyük Şehire Göçle Gelen Ailelere Eğitim ve Kente Uyum Desteği Sağlıyor

Sabancı Vakfı'nın katkılarıyla hayata geçen "Fark Yaratanlar" programının 13 Aralık 2009 tarihindeki konuğu, sürekli göç alan bir yerleşim yeri olan İstanbul'un Esenler semtinde; ÇYDD-Melek Erman Köni Eğitim ve Kültür Merkezi'ni kuran ve burada yetişkinlere okuma yazma kursları, çocuklara okul öncesi eğitim ve kent yaşamına uyum gibi birçok programı hayata geçiren Melek Erman Köni.

Esenler bölgesinde yaşayan başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere ailelerin tüm bireylerine üç yıldır bu aile merkezi vasıtasıyla eğitim veriliyor. Merkezde, şimdiye kadar 1.000 kişiye ulaşılarak bireylerin toplumsal katılımının artması sağlandı. Kurslara ve eğitim aktivitelerine katılan bu gruplara ayrıca sağlık, diş, göz taraması gibi tıbbi hizmetler ve insan hakları, kadın hakları, medeni kanundaki değişiklikler gibi toplumsal ve hukuksal konularda ücretsiz bilgi veriliyor. Merkezde yürütülen programlar, temel olarak kadından başlayarak ulaşılan tüm aileye, eğitimle birlikte kendini geliştirme ve toplumda üretici olabilme imkanı veriyor, kent yaşamına uyumunu geliştiriyor.

 

 


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Yusuf Aziz Erzen - 15.12.2009

Çok güzel düzenlenmiş hazirlayanlarin ellerine sağlik melek ablaninda ellerinden öperim


Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim