Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Yurttaş Katılımı > Sezon 05 > İrfan Neziroğlu

Tarih: 06.12.2013 (Sezon 5 - Bölüm 4)

TBMM “İsrafa Son” Projesi İle Fark Yaratıyor

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini”, anlattığı “Fark Yaratanlar” programı beşinci sezonunda da devam ediyor. Beşinci sezonun dördüncü Fark Yaratan’ı “İsrafa Son” projesini hayata geçiren TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu oldu.

TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, “İsrafa Son; Fazla Yemekler İhtiyaç Sahiplerine, Artık Yemekler Hayvan Barınaklarına” projesiyle, sosyal yardımlaşmaya katkıda bulunmak ve aynı zamanda israfın önüne geçmeyi hedefledi. TBMM kampüsü içerisinde hizmet verilen dört ayrı mutfakta günlük ortalama 6.000-8.000 civarında kişiye yemek üretimi yapıldığını, yemek yiyen kişi sayısının değişken olması sebebiyle bazı günler ortalama 300 ila 500 porsiyon arası yemek arttığını dikkate alan Neziroğlu, “İsrafa Son” projesi ile yeni bir uygulama başlattı.

2012 yılının Mart ayında İrfan Neziroğlu’nun Ankara Valiliği’yle yaptığı görüşmeler sonucunda daha önce çöpe dökülen fazla yemekler, onkoloji hastaları ve yakınlarının kaldığı bir pansiyona ve Büyükşehir Belediyesi’nin Altındağ Gençlik Merkezi’ne gönderilmeye başlandı.

TBMM Genel Sekreteri, Meclis lokantalarında yemeklerden sonra oluşan artık yemekler için de bir çözüm geliştirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile her gün Meclis’teki artık yemekler alınıyor ve Gölbaşı Köpek Barınağı’ndaki köpeklere dağıtılıyor.

TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu’nun bu çalışmalarının ardından, Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu, Kalkınma Bakanlığı ve Uşak Şeker Pancarı Fabrikası da projeye ortak oldular ve tüm artık yemekler barınaklara gönderilmeye başlandı. 
 


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim