Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Yurttaş Katılımı > Sezon 05 > Özlem Arman

Tarih: 08.11.2013 (Sezon 5 - Bölüm 2)

Hastanedeki Çocuklar Güldükçe "Mutlu Olalım"

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini”, anlattığı “Fark Yaratanlar” programı beşinci sezonunda da devam ediyor. Beşinci sezonun ikinci Fark Yaratan’ı “Mutlu Olalım” projesini hayata geçiren Özlem Arman oldu.

Özlem Arman, hayata geçirdiği “Mutlu Olalım” projesinde, İzmir’de devlet ve üniversite hastanelerinde yatmakta olan çocukların tedavileri sırasında, sadece bedenen değil, ruhen de sağlıklı olmaları ve morallerinin yükselmesi için çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenliyor. 

“Mutlu Olalım” projesi kapsamında, İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'nde her hafta düzenli etkinlikler yapılıyor. Bu düzenli etkinliklerin yanı sıra 23 Nisan, 29 Ekim, Şeker ve Kurban Bayramı ve yılbaşı gibi günlerde özel etkinlikler organize ediliyor. Hastanede yatan çocukların eğlenmesi için sihirbazlar, pantomim sanatçıları ve animatörler gönüllü olarak etkinliklere katılıyorlar. Projeye katılmak isteyen gönüllüler, etkinliklerde aktif rol almadan önce kapsamlı olarak pedagoji ve engelli çocuğa yaklaşım gibi konularda eğitim alıyorlar.

Kar amacı gütmeyen “Mutlu Olalım” projesi, gönüllülerin ve yardımseverlerin destekleriyle 13 yıldır aralıksız olarak sürdürülüyor. Projenin 40 aktif gönüllüsü ve Özlem Arman, bugüne kadar yaklaşık 40.000 çocuğun hastanede yatarken mutlu olması için çaba gösterdi. Etkinlikler sayesinde çocukların hem morali yükseliyor, hem de hastaneye bakışlarında olumlu bir değişim gözlemleniyor. Bu olumlu değişimin tedavilerine de yansıyor.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Neslihan Sağlam - 17.11.2013

Simge Hanım merhaba ben de mutlu olalım projesi gönüllüsüyüm.Gönüllü olmak isterseniz çarşamba günleri İzmir Behçet uz Çocuk Hastanesi' ndeyiz .Projemiz hakkında bilgi almak için oraya bekleriz.Ayrıca facebooktan sayfamızı ekleyip bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Özlem Arman - 16.11.2013

Güzel sözleriniz için teşekkür ederiz... Yazık ki şu an için sadece İzmir' de faaliyet gösteriyoruz, İzmirdeyseniz bizimle mutluolalim@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz...


simge cepdibi - 11.11.2013

Cidden çok güzel bir proje tebrik ediyorum..Nasıl gönüllü olabiliriz acaba ?


Özge Çarpan - 08.11.2013

Tebrikler!! Diğer şehirlerde de böyle projeler yapılmalı


Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim