Bizi sosyal medyada da takip edebilirsiniz.
Facebook

Twitter


Fark Yaratanlar

Eğitim-Öğretim > Sezon 05 > Ergin Erenuluğ

Tarih: 25.10.2013 (Sezon 5 - Bölüm 1)

 İki Yumurtayla Önce Sinemaya, Sonra Obeziteyle Savaşmaya

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini”, anlattığı “Fark Yaratanlar” programı beşinci sezonunda da devam ediyor. Beşinci sezonun ilk Fark Yaratan’ı “Köy Yumurtası Sinemalarda” ve “Sağlık Ana Obeziteye Karşı” projelerini hayata geçiren öğretmen Ergin Erenuluğ oldu.

Zonguldak Kız Teknik Meslek Lisesi’nde müdür yardımcısı olarak görev yapan Ergin Erenuluğ projesinde, Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Kozlu Belediyesi destek veriyor. Çocuklar, köylerinden iki tane yumurta getirmeleri karşılığında sinemaya götürülüyorlar. “Köy Yumurtası Sinemalarda” projesinde öncelikle, muhtarlar aracılığı ile köylerdeki çocuklar tespit ediliyor ve ardından da belediyenin araçları ile çocuklar köylerden alınıyor. Sponsor olan alışveriş merkezi çocukların sinema biletlerini alırken; Gençlik ve Spor Müdürlüğü de sinemada çocuklara meyve suyu ve patlamış mısır dağıtıyor.

Geçtiğimiz yıl başlayan projede ilk etapta 9 köyden 100 öğrenci sinema ile tanıştı. Bu yıl projenin ikinci etabında ise 150 çocuğun daha sinemayla tanışması planlanıyor.

Çocukların sinemaya gitmek için getirdiği köy yumurtaları da Erenuluğ’un “Sağlık Ana Obeziteye Karşı” projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine bir ay boyunca kahvaltıda veriliyor. Kozlu Belediyesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Gençlik Spor Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi’nin destek verdiği projede, çocukların beden kitle endeksleri de ölçülüyor. Tehlike sınırında olan öğrencilerin ailelerine bilgi verilirken, Gençlik ve Spor Müdürlüğü de çocukları spora yönlendiriyor.


Fotoğraf Galerisi

Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar Fark Yaratanlar - Fark Yaratanlar

Fark Yaratan Hakkındaki Görüşleriniz

Fark Yaratanlar Youtube Sayfası Fark Yaratanlar Twitter Sayfası Fark Yaratanlar Facebook Sayfası
Fark Yaratanlar © 2009-2019 Tüm Hakları Saklıdır. Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | Başvuru Formu | Site Haritası | İletişim